Özgeçmiş

Profesör Doktor Ali ÖZDEK
Ankara Kulak Burun Boğaz Hastalıkları ve Baş Boyun Cerrahisi Uzmanı
Ağız Yüz ve Çene Cerrahisi Uzmanı

Profesör Doktor Ali Özdek 1970 Polatlı/Ankara Doğumludur.
Kendisi 1987 yılında İstanbul Atatürk Fen Lisesinden, 1994 yılında Hacet tepe Üniversitesi İngilizce Tıp Fakültesinden mezun olmuştur. 1994-1998 yılları arasında Hacet tepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Kulak Burun Boğaz Ana bilim Dalında ihtisas yapmış ve 1998 yılında Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Uzmanı olmuştur. 2004 yılında Doçent ve 2011 yılında Profesör olmuştur. Kendisi aynı zamanda yaptığı çalışmalar neticesinde 2013 yılında Sağlık Bakanlığı tarafından Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi uzmanlığı yanında Ağız, Yüz ve Çene Cerrahisi Uzmanı olmaya layık görülmüştür. Kendisi aynı zamanda odyoloji alanında doktora yapmaktadır.
Profesör Doktor Ali Özdek 1998-2005 yılları arasında S.B. Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi KBB Kliniğinde KBB Uzmanı ve Doçenti olarak, 2005-2011 yılları arasında S.B. Dış kapı Eğitim ve Araştırma Hastanesi KBB Kliniğinde Klinik Şef Yardımcısı olarak, 2011-2014 yılları arasında Karabük Üniversitesi Tıp Fakültesinde Kulak Burun Boğaz Profesörü olarak görev yapmış ve aynı tarihlerde eş zamanlı olarak S.B. Dış kapı Eğitim ve Araştırma Hastanesi KBB Kliniğinde Eğitim Görevlisi olarak görev yapmıştır.
Profesör Dr. Ali Özdek 2004 yılında ABD Miami Ear Instute Kliniğinde 3 ay süreyle, 2008 yılında İtalya Gruppo Otologica Kliniğinde 2 hafta süreyle, 2011 yılında Münih Ludwig-Maximilians-University Nörotoloji Kliniğinde 1 hafta süreyle gözlemci hekim olarak çalışmıştır. Kulak Cerrahisi, Koklear İmplantasyon, Lateral Kafa Kaidesi Cerrahisi, Endoskopik Kafa Kaidesi Cerrahisi, Baş dönmesi, Balon Sinoplasti konularında yurt dışı kurslara katılmış ve eğitim sertifikası almıştır.
2008 yılından beri Ulusal Yeni doğan İşitme Taraması Programı Danışman Kurulu Üyeliği ve Bilim Kuruluğu üyeliği yapmış ve eğitici eğitmeni olarak görev almıştır. 2011 yılından beri Uluslararası Endoskopik Kulak Cerrahisi Çalışma Gurubu (IWGEES) üyesidir. 2013 yılında Ankara da ilk uluslararası katılımlı Endoskopik Kulak Cerrahisi Sempozyumunu düzenleyerek endoskopik kulak cerrahisinin ülkemizde gelişmesine ve yaygınlaşmasına ciddi katkılarda bulunmuştur.
Profesör Doktor Ali Özdek 2008-2010 yıllarında Otoloji ve Nörootoloji Derneği sekreterliği ve 2010-2012 yılları arasında yönetim kurulu üyeliği yapmıştır. 2014 yılından beri Otoloji ve Nörootoloji Derneği sekreterliği görevini aktif olarak yürütmektedir. Aynı zamanda Türk Kulak Burun Boğaz Derneği, Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Derneği, Rinoloji Derneği üyesidir.
Profesör Dr Ali Özdek bugüne kadar uluslararası ve ulusal bilimsel dergilerde 100 ün üzerinde makale yayınlamış, birçok ulusal ve uluslararası bilimsel toplantıya konuşmacı olarak davet edilmiştir.
2015 Ocak ayında kamudaki görevlerinden ayrılmış ve meslek hayatına şu anda muayenehanesinde devam etmekte ve bilimsel çalışmalarını sürdürmektedir. Evli ve 2 çocuk babasıdır. İyi derecede İngilizce bilmektedir. Eşi Profesör Doktor Şengül Özdek Göz hastalıkları uzmanıdır.